Loodusblogi: Kevadkaruslane
detsember 1, 2019Keelekümbluse laager
veebruar 3, 2020Põnev suvine seiklus!
Jätkame oma suvelaagrite tutvustamist. Sel suvel toimub 4 väga vahvat merelaagrit. Kolm vahetust on 8-12 aastastele ning üks 13-15 aastastele lastele. Merelaager sobib väga hästi aktiivsele ja uudishimulikule lapsele.
Laagris õpitakse tundma Läänemere vetikaid, selgrootuid, kalu ja linde. Lapsed saavad palju matkata ja värskes õhus viibida. Õhtuti toimuvad vahvad laagrimängud.
Väljasõidupäev . Üks päev on planeeritud väljasõiduks Nõva randa ja Põõsaspea neemele. See on väga põnev rannik, kus leidub huvitava kujuga kivisid, väljasurnud mereloomade kivistisi, kaldale uhutud merekarpe ja muud põnevat. Matkame piki kallast ja otsime leide, mida meri on kaldale toonud. Binokliga saame vaadata merelinde ja taamal olevaid laevu. Vahepeal põikame kõrvalolevasse metsa, kus orienteerudes mööda kitsaid metsaradasid tunnetame mere ja metsa vahelisi erinevusi. Puhkepaigas teeme pikniku ning naudime veemõnusid.
Parvetamine ja kalade tundmaõppimine. Looduskooli juures on lastel võimalik vabadel hetkedel parvetamas ja ujumas käia. Need on läbi laagrite laste jaoks meelistegevused olnud. Meie rand ei ole küll luksuslik liivarand, aga see-eest privaatne ja pigem madalaveeline. Räägime veeohutusest ja harjutame linguviskamist. Meisterdame õngesid ja püüame kala.
Telkimine
Kollektsiooni valmistamine. Laagri lõpuks valmib lastel kollektsioon erinevatest mereorganismidest ning muudest põnevatest leidudest, mida nad on vee äärest leidnud. Selle jaoks kujundame eraldi kogumiskarbid. Kellel on võimalik, võiks ise kodust kaasa võtta erineva suurusega karpe: kingakarbid, hoidiste karbid, tikutoosid või kotikesi.