ÖÖBIMISEGA PROGRAMMID

MATKAPROGRAMM 

Programmis osalevad koolid saabuvad meile õhtusöögi ajaks. Enne või pärast õhtusööki jagame õpilased rühmadesse. Mängime matkamängu, mis õpetab tuld tegema, looduses orienteeruma, ilma ennustama ning matkavarustust kasutama. 

Pimeduse saabudes läheme lampidega matkale. Õpime pimeduses õiget teed leidma.  

Kuulame erinevaid loodushelisid ja õpime selgeks mõned öölindude hääled. Õhtuse matka järel süütame lõkke ja õpilased saavad omandatud tuletegemise oskusi demonstreerida. 

Programmi lõpetab mõnus lõkkeõhtu, kus saab laiba ja vorste grillida. Programm lõppeb järgmisel päeval hommikusöögi ja kokkuvõtete tegemisega. 

ÖÖLOODUSE PROGRAMM

Programmis osalevad koolid saabuvad meile õhtusöögi ajaks. Enne või pärast õhtusööki toimub maastikumäng, mis annab teadmisi pimedas tegutsevate loomade kohastumuste kohta.  Õpime seda, kuidas nad erinevad liigid saaki leiavad ning end vaenlase eest varjavad. 

Õhtul seame üles valguspüünise, et liblikaid ja teisi hämaruses lendavaid putukaid ligi meelitada.

Pimeduse saabudes teeme matka, mis keskendub erinevatele häältele. Hämaruses hakkavad häälitsema hoopis teised linnud, kui valgel ajal. 

Õhtul saad tavalisest kauem üleval olla. Käime aegajalt liblikapüünist kontrollimas ja vaatame, kes sinna ilmuvad. Et oodates igav ei hakkaks, siis teeme üles lõkke. Öörahu saabudes tead, millised hääled Sinu tuppa kostavad. Programm lõppeb hommikusöögi ja kokkuvõtva tunniga.