MEIE
KODULOOMAD

MEIE KODULOOMAD

Meie koduloomapargis on võimalik tutvuda tavalisemate koduloomadega. Loomade eest hoolitsemine pakub lastele palju häid emotsioone ja mõjub neile rahustavalt. Lasteaiaealised ja algklasside lapsed saavad loomi toita ning silitada. Vanemate õpilastega õpime seda, kuidas lihaveiste karjatamine aitab hoida looduse mitmekesisust.

Soovitame meie koduloomaparki külastada maist kuni septembri lõpuni. Siis saab näha ka uhke väljanägemisega mägiveiseid. Talvisel ajal on suuremad loomapargi asukad kostil ümbruskonna taludes. Külastajatel ei ole lubatud ilma loata loomi toita ja aedikutesse siseneda.

MÄGIVEISED

Kõige suuremad ja erilisemad loomapargi elanikud on pika karva ja uhkete sarvedega šoti mägiveised. Nende „töö“ on hooldada looduskooli kõrval asuvat randa ja metsatukka. Loomi karjatatakse kolme hektari suurusel karjamaal. Tavaliselt on loomapargis üks mägiveise lehm koos vasikaga.

Käime koos lastega õppekäigul ka looduskooli kõrval asuval rannaniidul, kus kohalik talunik karjatab lihaveiseid – paarikümmet herefordi ja aberdiin angust.

VÄIKSEMAD KODULOOMAD

Tavalisematest koduloomadest saab loomapargis näha eesti maatõugu lambaid ning kitsi.

KODULINNUD

Looduskoolis peetakse erinevat tõugu kanasid. Lastel on võimalik neid teradega toita ning saada juurde uusi teadmisi kodulindude põlvnemise ja pidamise kohta.

mountainguide-home-icon5
"Jalutuskäik looduses viib hinge koju."