MEIE
KODULOOMAD

MEIE KODULOOMAD

Koduloomapark on talvekuudel suletud. Meie loomapargi asukatega saate taas tutvust teha 2023. aasta aprillis. 

Meie koduloomapargis on võimalik tutvuda tavalisemate koduloomadega. Loomade eest hoolitsemine pakub lastele palju häid emotsioone ja mõjub neile rahustavalt. Lasteaiaealised ja algklasside lapsed saavad loomi toita ning silitada. Vanemate õpilastega õpime seda, kuidas lihaveiste karjatamine aitab hoida looduse mitmekesisust.

Soovitame meie koduloomaparki külastada maist kuni septembri lõpuni. Talvisel ajal on suuremad loomapargi asukad kostil ümbruskonna taludes. Külastajatel ei ole lubatud ilma loata loomi toita ja aedikutesse siseneda.

 

LIHAVEISED

Loomapargi kõige suuremad ja uudishimulikumad elanikud on lihaveised. Herefordi tõugu veis pärineb Lõuna-Inglismaa Herefordi krahvkonnast. Nende „töö“ on hooldada looduskooli kõrval asuvat randa ja metsatukka. Tavaliselt on loomapargis üks  lehm koos vasikaga.

Loomi karjatatakse kolme hektari suurusel karjamaal. Rannaniidul õppekäigul käies, saavad lapsed teada veiste karjatamise vajalikkusest selles piirkonnas, neid vaadelda, tutvuda nende tegevusjälgedega.

Käime koos lastega õppekäigul ka looduskooli kõrval asuval rannaniidul, kus on suurem veisekari – paarikümmet herefordi ja aberdiin angust.

VÄIKSEMAD KODULOOMAD

Tavalisematest koduloomadest saab loomapargis näha lambaid ning kodukitsi.

KODULINNUD

Looduskoolis peetakse kanasid. Lastel on võimalik neid teradega toita ning saada juurde uusi teadmisi kodulindude põlvnemise ja pidamise kohta.

mountainguide-home-icon5
"Jalutuskäik looduses viib hinge koju."