fbpx

MEIE
KODULOOMAD

MEIE KODULOOMAD

Meie koduloomapargis on lastel võimalik tutvuda tavalisemate koduloomadega. Loomade eest hoolitsemine pakub lastele palju toredaid emotsioone ja mõjub neile rahustavalt. Lasteaia- ja algklasside lapsed saavad loomi toita ja silitada. Vanemate õpilastega õpime seda, kuidas lihaveistega karjatamine aitab hoida looduse mitmekesisust.

Soovitame meie koduloomaparki külastada maist kuni septembri lõpuni. Siis saab näha ka uhke väljanägemisega mägiveiseid. Talvisel ajal on suuremad loomapargi asukad hoiul ümbruskonna taludes. Külastajatel ei ole lubatud ilma loata loomi toita ja aedikutesse siseneda.

ŠOTI MÄGIVEISED

Kõige põnevamad loomapargi elanikud on pika karva ja suurte sarvedega šoti mägiveised.

Hooldame nende loomade abil looduskooli kõrval asuvat randa ja metsatukka. Loomi karjatatakse 3 ha suurusel puiskarjamaal. Tavaliselt on loomapargis üks mägiveise lehm koos vasikaga.

Käime koos lastega õppekäigul ka rannaniidul, kus kohalik talunik peab hereforde ja aberdiin anguseid. Looduskooli kõrval asuval rannaniidul on mitukümmend lihaveist.

VÄIKSEMAD KODULOOMAD

Tavalisematest koduloomadest saab loomapargis näha eesti maatõugu lambaid ning kitsi.

KODULINNUD

Looduskoolis peetakse erinevat tõugu kanasid. Lastel on võimalik neid teradega toita ning saada juurde uusi teadmisi kodulindude põlvnemise ja pidamise kohta.

VIDEO ÕPIKOJAST

mountainguide-home-playmountainguide-home-playHover
mountainguide-home-icon5
"Jalutuskäik looduses viib hinge koju."
HELISTA