fbpx

ÕPPEPROGAMM
1.-3. KLASSILE

TALVINE LOODUSRETK & LUSTIMINE JÄÄL

Sobib 1.-4. (5.-6.) klassile

Kestvus: 3 h

Programm koosneb kahest osast: õppimine ja meelelahutus. Alustame õpetliku ringkäiguga metsatukas, kus otsime loomade ja lindude tegevusjälgi ning samal ajal vaatleme, mis hetkel looduses toimub. Püüame ka talvel aru saada, mis taimed meie ümber on. Tegevus jätkub põneva maastikumänguga. Õpilased peavad kaardi järgi ülesse leidma salakohad ning lahendama ülesandeid, mis on seotud looduse ning aasta kõige pimedamate kuudega.

Lõpuks, kui kõik teadmised on omandatud ja ülesanded lahendatud, järgneb meelelahutuslik osa. Teeme metsa lõkke, joome sooja teed ja küpsetame endale väikese vahepala. Ka enda poolt kaasavõetud toitu võib seal samas süüa. Looduskool asub lahe kaldal, mille jää peal on lastele alati lustida meeldinud. Kellel on endal uisud, võib need kaasa võtta. Looduskooli poolt pakume sõitmiseks tõukekelke. Enne ärasõitu on soovijatel võimalus ka meie loomapargi kitsedele ja lambale süüa viia ning nendega tutvust teha.

Programmi eesmärk on õpetada lapsi loodust mõistma ka siis, kui see on puhkeolekus, arendada kaardi järgi orienteerumise võimet ja koostöö tegemise oskust.

Lisavõimalus: klassiruumi kasutamine. Kui tulijad soovivad päevast veelgi rohkem kasu saada ja mõnda ainetundi või muud tegevust klassiruumis läbi viia, siis püüame seda kõike teile võimalikult kontaktivabalt pakkuda.

ELU MAAL

Kestvus: 3,5 tundi

Õppeprogramm tutvustab tavalisemaid koduloomi ja nende pidamist. Lapsed saavad teada, miks koduloomi kasvatatakse ja mis kasu neist saadakse. Tutvutakse ka vanal ajal kasutatud tööriistade ja töövõtetega.

Meie koduloomapargis tutvutakse lammaste, kitsede ja kanadega. Lapsed saavad loomi toita ja nende eest hoolitseda. Maist septembrini saab näha ka mägiveiseid. Külastatakse looduskooli kõrval asuvaid rannaniite ja tutvutakse nende hooldamisega.

Talude külastamiseks on vajalik bussitransport.

TELLI

KALAMAIMUD JA PURUVANAD

Kestvus: 3,5 tundi

Õppeprogramm tutvustab Läänemere elustikku. Õppeklassis tutvutakse Läänemeres elavate selgrootute, kalade, merelindude ning imetajatega.

Õues püütakse veest ja põhjamudast kahvaga erinevaid veemutukaid, kes pannakse täpsemaks uurimiseks akvaariumisse. Lapsed õpivad mikroskoobiga vaatlemist ja määravad õpimapi abil püütud loomad.

TELLI

AASTAAJAD LOODUSES

Kestvus: 3,5 tundi

Õppeprogramm tutvustab aastaajalisi muutusi looduses. Õues õpivad lapsed jälgima, kuidas puud ja rohttaimed just praegusel aastaajal välja näevad. Õpitakse jälgima loomade käitumist ja aastaaegadega seotud kohastumusi. Õpitakse tähele panema aastaegade vaheldumisega seotud looduse märke. Õpitud teadmisi kinnistatakse erinevate keskkonnamängude kaudu.

Õppeklassis räägitakse nii lindude kui ka metsloomade elust soojal ja külmal aastaajal. Õpilased lahendavad erinevaid interaktiivseid ülesandeid, mis aitavad neil taimede ja loomade kohastumusi paremini mõista.

TELLI

ILM JA AASTAAJAD

Kestvus: 3,5 tundi

Programmi käigus saavad lapsed uudis teadmisi erinevate ilmastikunähtuste kohta. Toimub õppekäik metsa ja mere äärde. Looduskooli ilmajaamas õpitakse mõõtma õhutemperatuuri, õhuniiskust, õhurõhku ning tuule suunda ja kiirust. Määrame pilvemääraja abil erinevaid pilvetüüpe. Lapsed õpivad looduse märkide ja vanarahva tarkuste põhjal ilma ennustama.

Õppeklassis lahendame tahvelarvutite abil ilmaga seotud ülesandeid.

TELLI
mountainguide-home-icon5
"Jalutuskäik looduses viib hinge koju."
HELISTA