Loodus klassiruumis

"Loodus klassiruumis" on programm, mis annab lastele võimaluse näha Eestimaa loodusest kogutud näidiseid. Põnevad loodusõpetuse ja bioloogia tunnid on mõeldud selleks, et laste huvi loodusainete vastu suureneks. 

Lapsed kehastuvad tunnis loodusuurijateks, kes peavad leidma vastuse põnevatele küsimustele. 

Praktilisi tunde on võimalik läbi viia nii klassiruumis kui ka kooli lähiümbruses.  Meie külalisõpetaja tuleb kooli, kui saame samal päeval läbi viia 3-5 koolitunni pikkust programmi. 

Tundide sisu lähtub loodusõpetuse ja bioloogia õppekavast. 

1.-3. klassile

Ilm ja aastaajad

Programm tutvustab taimede ja loomade kohastumusi, mis aitavad talvises looduses toime tulla. Meie õpetaja võtab klassi kaasa oksi, samblaid, samblikke ja muid loodusest kogutud näidiseid. Vaatleme, kuidas erinevad organismid külma ajaga toime tulevad. Talveviktoriinis õpivad lapsed uusi teadmisi lume ja lumehelveste kohta. Programm annab põnevaid teadmisi lindude ja metsloomade toimetuleku viiside kohta.
Tunni lõpus teeme klassis väikese ilmavaatluse. Õpime tundma pilvi ja külma ajaga seotud ilmastikunähtusi. Määrame pilvemääraja abil erinevaid pilvetüüpe. Lapsed õpivad looduse märkide ja vanarahva tarkuste põhjal ilma ennustama.

4.-6. klassile

7.-9. klassile