Tegevustoetuse projekt
märts 8, 2024Tutvustame kalalaagrit
aprill 2, 2024Õppeprogrammid Nõval
Mai alguses avame uue õppimisvõimaluse võrratu loodusega Nõva külas. Meil on lastele välja valitud kohalikku loodust tutvustavad põnevad matkarajad. 1.-6. klassi lapsed on oodatud osa võtma programmidest "Elu männimetsas" ja "Elu liivarannas". Suurematele lastele pakume kokkuleppel Silma Õpikoja programme, mille sisu haakub piirkonna loodusega.
Meil on hea koostööpartner, kes pakub lastele maitsvat lõunasööki. Samuti on võimalik jääda soodsa hinnaga ööbima.
Klassidele pakume võimalust veeta kooliaasta lõpp meeldejäävalt õppides ning ühiselt lõket tehes.
Ootame ka õpetajaid looduse vahendamise koolitustele, mida saab siduda õppeasutuse töökoosolekuga.
Programm "Elu männimetsas"
Sihtrühm: 1.-6. klass
Õppepäev “Elu männimetsas” annab lastele võimaluse avastada ja mõista looduse mitmekesisust ja maagilisust läbi vahetute vaatluste ja erinevate mängude.
Sissejuhatus õppeklassis
Männimetsa tutvustus – mis on mänd ja mis on männimetsa olulisemad omadused? Tutvustame Nõva männimetsade levinumaid taimi – räägime, kuidas nad kasvavad ja millist rolli nad metsas täidavad. Männimetsa loomastik ja linnustik – tutvume Nõva kandi männimetsades enamlevinumate loomaliikidega ning õpime nende seoseid. Mets ja inimene – kuidas on mets kasulik inimesele ja inimene kasulik metsale?
Õppekäik männimetsas
Jalutame läbi eriilmelise männimetsa ning tutvume mitmekesise taimestikuga taimeruutude abil. Otsime ja uurime loomade tegevusjälgi, mis aitavad meil mõista metsa eluolu ning loomade käitumist. Õppemäng: “Mööda metsarada”, mis kinnistab teadmisi loodusest Vaba mäng “Metshaldjas” Täringumäng – arendab laste tähelepanelikkust ja loovust metsakeskkonnas.
Programm "Elu mererannas"
Sihtrühm: 1.-6. klass
Tutvume Nõva mereranna elustiku mitmekesisuse ja olulisusega ning õpetame vastutustundlikku suhtumist keskkonda. Õpilased õpivad tundma erinevaid rannikualade elanikke, sealhulgas taimi, loomi ja putukaid ning nende omavahelisi suhteid ja kohastumusi rannikul elamiseks.
Sissejuhatus klassiruumis
Uurime kaardilt, missuguseid veekogusid on Nõva piirkonnas. Räägime mereäärsetest elanikest – minevikust ja olevikust. Uurime fossiile ning tutvume Nõva randadel sagedamini esinevate taimede, lindude, loomade ning selgrootutega. Tutvume inimtegevuse mõjuga rannale. Mida meie saame teha, et ranna ökosüsteemi hoida?
Õppekäik mereranda
Õppekäigul tutvume mererannas olevate vetikate, merekarpide ja muu rannaelustikuga. Õpime tundma Läänemere tunnusliike ja otsime rannast siin kunagi elanud mereloomade ja taimede fossiile. Vaatleme rannas ja merel olevaid veelinde ning tutvume nende rändega. Mängime otsimismängu “Mereranna aardejaht” ning liikumismängu “Merikotkas ja veelinnud”.