LÄHIÜMBRUS
LÄHIÜMBRUS JA ÕUEALA
Meie juurde sõites, läbid sa Saunja küla. Tee on käänuline, mistõttu ei tasu kihutada, tihti satuvad teele metsloomadki.
Õpikoja väravas tervitavad sind loomapargi asukad. Jaluta edasi mööda õueala ja mine kindlasti vaateplatvormile. Sealt avaneb vaade Saunja lahele ja arvukatele veelindudele. Eriti hea oleks, kui sul on kaasas ka binokkel. Tuulevarju pakub väliklass, see on alati avatud.
Asjaolu, et me asume madalaveelise Saunja lahe ääres, annab looduskoolile hea võimaluse veeprogrammide ning linnuvaatluste läbiviimiseks. Kiviviske kaugusel on rannaniidud, mida hoitakse korras lihaveiste karjatamise abil. Need suured alad sobivad hästi nii matkamiseks, toiduahelate tundmaõppimiseks kui erinevate praktiliste tööde tegemiseks.
Meie mereäärse piirkonna üheks tunnussõnaks on „maakerge“. Kilomeetrise matka kaugusele jääb jäänukjärv – Riimi meri, mis ongi endine merelaht, aga maakerke tulemusena nüüdseks eraldunud. Matkates Riimi mere äärde, jääb tee peale kõrgem seljandik – Riimi saar. See koht on õpikunäiteks, kuidas elus loodus jõudis kõrgemates kohtades varem kanda kinnitada, samal ajal kui ümbritsevad alad alles mandrijää sulamisvee all olid. Riimi mere ääres on linnuvaatlustorn.
Paari kilomeetri kaugusele jääb RMK Saunja matkarada, mis on varustatud infotahvlitega ja lõppeb taas linnuvaatlustorniga. Selle parklas on istumiseks varjualune.